Badania laryngologiczne

Badania laryngologiczne w Zabrzu

W naszej prywatnej, śląskiej klinice działa również poradnia laryngologiczna. Zespół naszych laryngologów ‒ otolaryngologów, zajmuje się profilaktyką, diagnozą i leczeniem różnego typu chorób oraz dolegliwości o podłożu laryngologicznym.

Wśród najczęstszych dolegliwości o podłożu laryngologicznym wymienić możemy ból zatok, ból gardła, krwawienie z nosa, guzy szyi i głowy,  ból ucha, pogorszenie słuchu, szumy uszne, choroby zatok i nosa, zapalenia gardła, zaburzenia smaku i węchu. 

Jak przebiega badanie laryngologiczne?

Jak przebiega konsultacja laryngologiczna? Już wyjaśniamy! Wyróżniamy dwie części takiej wizyty ‒ badanie podmiotowe oraz badanie przedmiotowe. 

 

1. Badanie przedmiotowe ‒ to po prostu wywiad lekarski, podczas którego specjalista zadaje pytania dotyczące dolegliwości, z jakimi zmaga się pacjent.  Lekarz zapytać może o takie kwestie, jak:

  • Kiedy pojawił się problem?
  • Czy podobna sytuacja miała już miejsce w przeszłości?
  • Jakie są główne objawy schorzenia? Czy istnieją czynniki, które powodują dolegliwości bólowe? 
  • Czy istnieją czynniki, które minimalizują dolegliwości bólowe? 
  • Czy pacjent przyjmuje leki? 

 

2. Badanie przedmiotowe ‒ specjalista ogląda i kontroluje stan struktur laryngologicznych ‒ ucha, nosa, gardła,  nosogardła oraz krtań. 

Po przeprowadzeniu wywiadu i badania przedmiotowego, otolaryngolog może zalecić wykonanie badań, konkretnego zabiegu oraz opracowuje plan leczenia i omawia jego etapy. 

Zajmujemy się leczeniem laryngologicznym dzieci i dorosłych.