Laryngolog dziecięcy w  Zabrzu 

 

Zapewniamy również fachową pomoc laryngologa dziecięcego. Laryngolog  ‒ otolaryngolog, dziecięcy specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób nosa, zatok, gardła, krtani, uszu  i innych narządów głowy i szyi z wyłączeniem oczu, u młodych pacjentów. Warto też podkreślić, że nasi laryngolodzy dziecięcy mają doświadczenie w pracy z małymi pacjentami, wiedzą jak złagodzić występujący u malucha stres i zachęcić dziecko do badania. 

Kiedy iść z dzieckiem do laryngologa? 

 

Wizyta u laryngologa jest wysoce zalecana, gdy: 

  • odnosimy wrażenie, że maluch słabo słyszy 
  • u dziecka zbyt długo utrzymująca się chrypka
  • u dziecka często występują infekcje górnych dróg oddechowych
  • maluch ma przerośnięte migdałki 
  • dziecko chrapie podczas snu 

Dzieci niestety mają tendencję do połykania różnych elementów bądź też wkładania ich do nosa lub ucha. Nasi otolaryngolodzy zajmują się również usuwaniem ciał stałych z nosa, ucha, gardła i krtani, wykonują także zabiegi usuwania woskowiny czy przedmuchiwania trąbek słuchowych. 

Przed wizytą u laryngologa dziecięcego należy przygotować dokumentację medyczną dziecka ‒ jeśli taką dysponujemy. Ważne też, by do laryngologa zgłosić się od razu po zauważeniu niepokojących nas objawów. Prawidłowa diagnoza i bezzwłoczne rozpoczęcie leczenia zwiększają szanse na wyleczenie i brak komplikacji.

Jak wygląda wizyta u laryngologa? 

 

Wizyta rozpoczyna się od wywiadu ‒ specjalista zadaje pytania dotyczące dolegliwości, zażywanych leków,czasu, od którego dziecko ma problemy zdrowotne. Po uzyskaniu wszelkich informacji laryngolog rozpoczyna badanie, na przykład wziernikowanie, rynoskopię czy otoskopię. 

W poradni przyjmują:

Dr hab. n. med. Paweł Sowa

specjalista otorynolaryngolog

Lek. Maciej Zieliński

otorynolaryngolog

Bo w medycynie najważniejszy jest człowiek