Paweł Sowa

O sobie

Doktor habilitowany nauk medycznych; specjalista otorynolaryngolog; chirurg głowy i szyi.

Adiunkt habilitowany Katedry i Oddziału Klinicznego Otorynolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Kierownik Poradni Otorynolaryngologicznej Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.
Sekretarz Oddziału Śląsko-Opolskiego Polskiego, Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.

Członek konsylium onkologicznego Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

Znanylekarz.pl: Paweł Sowa

Doświadczenie

Swoich umiejętności otorynolaryngologa, chirurga głowy i szyi nabierałem i doskonaliłem w trakcie wieloletniej pracy w Oddziale Klinicznym Otorynolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz dzięki udziałowi w kursach i szkoleniach praktycznych w kraju i za granicą z dziedziny chirurgii nosa i zatok przynosowych, chirurgii krtani czy otochirurgii (operacji uszu).

Jestem zdania, iż laryngologia i chirurgia laryngologiczna jest sztuką, ale sztuką, w której tylko dzięki ustawicznej praktyce i pogłębianiu swojej wiedzy, lekarz ma możliwość zapewnić swojemu pacjentowi bezpieczeństwo, zdrowie i życie.

Misja

Jako otorynolaryngolog zajmuję się schorzeniami uszu, nosa i zatok przynosowych, gardła i krtani oraz szyi. Zarówno leczeniem zachowawczym, jak i chirurgicznym.
Moją szczególną pasją jest chirurgia głowy i szyi. Zarówno chirurgia dotycząca chorób nieonkologicznych (jak operacje przegrody nosowej, nosa i zatok przynosowych, migdałków czy krtani), jak i chirurgia onkologiczna w laryngologii (nowotwory gardła i krtani, a szczególnie chirurgia ślinianek, w tym ślinianek przyusznych).

Paweł Sowa - ZnanyLekarz.pl

„Laryngologia i chirurgia laryngologiczna jest sztuką, w której tylko dzięki ustawicznej praktyce i pogłębianiu swojej wiedzy, lekarz ma możliwość zapewnić swojemu pacjentowi bezpieczeństwo, zdrowie i życie”