Katarzyna Jaskulska

O sobie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS na wydziale zamiejscowym w Katowicach - specjalność Psychologia Kliniczna, na którym ukończyłam także studia podyplomowe o specjalności ,,Neuropsychologia kliniczna i diagnoza neuropsychologiczna w ujęciu praktycznym". Aktualnie studiuję na Europejskim Instytucie Psychologii i Psychoterapii "Studium Psychoterapii praktycznej - Mindfulness, Genogramy, TPT".

Ponad to na bieżąco poszerzam swoją wiedzę z zakresu psychologii terapii dzieci i młodzieży, ostatnio ukończone przeze mnie kursy:
- Holistyczna terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami lękowymi II – poziom średniozaawansowany, kurs certyfikowany
-Zaburzenia koncentracji u dzieci w kontekście zaburzeń SI - kurs certyfikowany
- Szkolenie „Komunikacja z małym dzieckiem" : kryzysy i normy rozwojowe, wspieranie rozwoju dziecka do 3r.ż.

Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, skupiam się na wsparciu rodziny w procesie wychowawczym w oparciu o terapię systemową, łączę wiedzę płynącą z różnych koncepcji i podejść do wychowania i komunikacji m.in Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy.

 

Doświadczenie

Pracuje od 7 lat z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych: szkołach podstawowych, zespole szkół specjalnych z osobami  z niepełnosprawnościami intelektualnymi i sprzężonymi. Od października 2020 roku jestem wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Misja

147862138_2879819448960437_3628739736885786416_n (1) (1)